Mergers & Acquisitions (M&A)

Procesy łączenia i przejmowania przedsiębiorstw, giełdowe debiuty oraz inne tego rodzaju transakcje kapitałowe cechują się znacznym skomplikowaniem i dużą liczbą pułapek podatkowych, które mogą przyczynić się do porażki projektu.

Nasi specjaliści mają ogromne doświadczenie we wspieraniu firm we wszelkich podatkowych aspektach takich transakcji, a także w zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych. Nasz globalny zespół M&A składa się z fachowców z ponad 100 krajów, dysponując odpowiednią ”masą krytyczną”, dzięki której możemy zapewnić doświadczonych pracowników merytorycznych specjalizujących się w poszczególnych obszarach kluczowych z punktu widzenia sukcesu transakcji.

Świadczymy szeroki wachlarz usług: od optymalizacji struktury transakcji, przez kontakty z organami nadzoru finansowego, po doradztwo prawne, podatkowe i finansowe na czas po transakcji.

Zdajemy sobie sprawę, że projekty typu M&A wymagają świadczenia wysokiej jakości usług pod dużą presją czasu. Stawiamy do dyspozycji klienta specjalistów z doświadczeniem zdobytym w międzynarodowych firmach doradczych i korporacjach, którzy mogą w krótkim czasie połączyć siły z zespołem transakcyjnym po stronie klienta, zapewniając terminową, rzetelną i merytoryczną obsługę.

Firmy członkowskie WTS Global świadczą wyłącznie usługi doradztwa podatkowego, w związku z czym nie ma możliwości naruszenia przepisów dotyczących oddzielenia doradztwa podatkowego od usług biegłych rewidentów.

Nasze usługi nakierowane są zarówno na giełdowe jak i pozagiełdowe transakcje M&A, i obejmują:

  • analizy due diligence po stronie sprzedającego i kupującego,
  • doradztwo przy pierwszych ofertach publicznych, w tym due diligence,
  • tworzenie struktury podatkowej transakcji oraz optymalizację przepływów pieniężnych,
  • modelowanie podatkowe i dokumentację przepływu funduszy,
  • projektowanie udziału kadry menedżerskiej,
  • analizę umowy z perspektywy podatkowej i związane z tym doradztwo,
  • doradztwo związane z finansowaniem i refinansowaniem przejęć,
  • obsługę procesów integracji i podziału spółki po transakcji,
  • rozliczenia podatkowe.

Wyróżnia nas podejście multidyscyplinarne. Jesteśmy w stanie zapewnić wsparcie specjalistów podatkowych mających doświadczenie m.in. w zakresie transakcji i funduszy nieruchomościowych, planów opcji na akcje, transakcji finansowych oraz doradztwa finansowego. Obsługujemy także transakcje firm rodzinnych w oparciu o znajomość specyficznej dziedziny jaką jest planowanie spadkowe i majątkowe. A dzięki międzynarodowemu zasięgowi posiadamy kompetencje umożliwiające świadczenie doradztwa dotyczącego restrukturyzacji i transakcji o charakterze transgranicznym.

Zapewniamy klientom jedną osobę kontaktową (starszy partner) przez cały tok transakcji. Wiele naszych firm członkowskich ma wysokie notowania w rankingach doradztwa podatkowego w obszarze M&A.

Magdalena Saja
Magdalena Saja
Managing Partner
office@wtssaja.pl

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące WTS&SAJA, WTS Global lub naszych usług, skontaktuj się z nami. Odpowiemy tak szybko jak to tylko możliwe.

Kontakt