Minister Finansów Andrzej Domański podczas briefingu prasowego w dniu 26 kwietnia 2024 poinformował o nowej dacie wejścia w życie Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).

„Zdecydowaliśmy się na dwa terminy wprowadzenia w życie Krajowego Systemu e-Faktur – dla firm o przychodach ponad 200 mln zł KSeF stanie obowiązkowy od 1 lutego 2026 r., dla pozostałych od 1 kwietnia 2026 r.” – poinformował Minister Finansów.

Propozycja przesunięcia daty wejścia w życie do 2026 jest podyktowana wynikiem audytu informatycznego środowiska KSeF, który pokazał liczne błędy i problemy z jego wydajnością. Zgodnie z komunikatem Ministerstwa konieczne będzie opracowanie nowej architektury systemu i wytworzenie nowego oprogramowania.

Do 30 czerwca 2024 zostaną przyjęte regulację odpowiednio zmieniające dotychczasowe przepisy w zakresie dat wejścia w życie. Jednocześnie Ministerstwo Finansów zapowiedziało uruchomienie szeregu narzędzi wsparcia dla podatników w celu ich dobrego przygotowania do wdrożenia KSeF.

Gdyby byli Państwo zainteresowani naszą pomocą w przedmiotowym zakresie, uprzejmie prosimy o kontakt z Państwa opiekunem.

Powyższy post na blogu stanowi informację o charakterze ogólnym, jego celem jest dostarczenie Państwu na bieżąco informacji o zmianach w prawie podatkowym, interpretacjach organów podatkowych, rozwoju linii orzeczniczej oraz ciekawych komentarzach. Doradztwo Podatkowe WTS&SAJA nie ponosi prawnej odpowiedzialności za żadne działania lub zaniechania podjęte w wyniku powyższych informacji.