Na stronie Ministerstwa Finansów, pod tym linkiem, została opublikowana kolejna, piąta wersja formularzy interaktywnych informacji o cenach transferowych dla osób prawnych (TPR-C) oraz dla osób fizycznych (TPR-P). Formularze służą do raportowania transakcji za rok podatkowy rozpoczynający się po 31 grudnia 2021 roku.

MF w opublikowanym komunikacie informuje, że bramka e-Deklaracji jest gotowa na przyjmowanie formularzy. Zostało także wyjaśnione, że podatnicy nie są zobowiązani do korzystania z opracowanego przez Ministerstwo narzędzia – możliwe jest złożenie informacji za pomocą innych narzędzi, także opracowanych we własnym zakresie, pod warunkiem ich zgodności ze strukturami opublikowanymi na stronach BIP.

Jednocześnie nadal czekamy na informacje dotyczące Rozporządzenia w sprawie przedłużenia terminu do złożenia informacji o cenach transferowych. Będziemy informować o postępach w tym zakresie.

Jeżeli powyższe zagadnienia dotyczą Państwa działalności i są Państwo zainteresowani naszą pomocą w przedmiotowym zakresie, uprzejmie prosimy o kontakt.

Powyższy post na blogu stanowi informację o charakterze ogólnym, jego celem jest dostarczenie Państwu na bieżąco informacji o zmianach w prawie podatkowym, interpretacjach organów podatkowych, rozwoju linii orzeczniczej oraz ciekawych komentarzach. Doradztwo Podatkowe WTS&SAJA nie ponosi prawnej odpowiedzialności za żadne działania lub zaniechania podjęte w wyniku powyższych informacji.